فهرست بستن

پد جاذب مواد نفتی

پد جاذب آلودگی نفتی و کاربردها

پد جاذب نفتی : لکه‌های نفتی در سطح دریا ها و اقیانوس ها یکی از بزرگ‌ترین پیامدهای زیست محیطی است که در قرن اخیر توجه بسیاری را به خود جلب کرده است،جلوگیری و متوقف نمودن آلودگی های نفتی نیاز به تجهیرات و به کارگیری استراتژی های خاصی است که شرکت پایش بعنوان اولین تولید کننده پدجاذب مواد نفتی و شیمیایی آنرا در اختیار شرکت های خصوصی و دولتی قرار میدهد. 

شرکت پایش با نام تجاری پایش اسپیل با توجه به اهداف زیست محیطی که دارد و به منظور جلوگیری از گسترش آلودگی های نفتی اقدام به تولید انواع پد جاذب همچون پد جاذب مواد نفتی و دیگر محصولات محافظت از محیط زیست دریایی از جمله بوم جاذب مواد نفتی و ….. کرده است.

پدهای جاذب نفتی همانطور که بیان شد به منظور جلوگیری از نشت نفت استفاده می‌شوند و بر روی مایعات و سیالات نفتی قرار می‌گیرند. در این معرفی سعی داریم شما را با مشخصات و ویژگی‌های این محصول بیشتر آشنا کنیم.

پد جاذب نفتی ،

پد جاذب آلودگی مواد نفتی چیست؟

پد جاذب مواد نفتی و روغنی از الیاف صنعتی با تراکم بالا و با قابلیت جذب بالا تولید میشود. این محصول می‌تواند مایعاتی که حاوی مواد روغن و نفت و حتی مواد شیمیایی هستند را تا تقریبا 28 درصد بیشتر در مقایسه با سایر جاذب‌های پلی‌پروپیلن جذب و کنترل و در خود ذخیره سازی کند. 

شرکت پایش اسپیل با بیش از 10 سال‌ تولید به همراه تحقیق و توسعه توانسته است انواع محصولات جاذب حفظ محیط زیست را با استفاده از بهترین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها و تجهیزات روز تولید نماید. انواع محصولات جدید همچون پد جاذب نفتی، روغنی و بوم جاذب روغن را تولید و به بازار عرضه می‌کند. 

فرقی نمی‌کند که با یک نشت کوچک مواجه باشید یا یک آلودگی گسترده؛ پد جاذب مواد نفتی می‌تواند به کنترل و پاکسازی حجم نفت کمک کند. 

آلودگی‌های نفتی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی است که این روزها در مباحث محافظت از محیط زیست مطرح می‌شود. پد جاذب نفتی به منظور تمیز کردن روغن و مایعاتی که بر پایه نفت در سطح دریا شناور هستند طراحی شده‌اند. این پدها دافع آب هستند و بر سطح دریا شناور می‌شوند. از دیگر ویژگی‌های این محصول عبارتند از: 

کاربرد پد جاذب مواد نفتی

پد جاذب نفتی

پد‌های جاذب نفتی دارای مزایا و کاربردهای بسیاری هستند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها جذب مواد نفتی است که در دریا و اقیانوس‌ها وجود دارد و بسیار خطرناک است. با این تفاسیر مواد دیگری هم هستند که توسط پد جاذب نفتی از سطح دریا قابل جمع‌آوری هستند؛ این مواد عبارتند از:

موادی که در فضای باز جذب این پد می‌شوند:
  • مایعات حفاری و برش‌کاری
  • انواع مایعات انتقال دهنده
  • انواع روغن موتور
  • انواع روان‌کننده‌ها
  • مایعات هیدرولیک و ترمز
  • گازوئیل، بنزین و سوخت هواپیماها
  • روغن‌های پخت و پز
  • حلال‌ها و رنگ‌های روغن
  • و سایر روغن‌ها و مایعاتی که مبتنی بر نفت هستند.

بیشترین کاربرد از پد جاذب مواد نفتی عبارتند از:

ArabicEnglishPersian